ברית לבריאות

היתרונות שבביצוע ברית מילה על ידי מוהל רופא מומלץ עולים על הסיכונים. כך עולה ממחקרים שפורסמו לאחרונה

ממחקרים שפורסמו לאחרונה עולה, כי בביצוע ברית מילה על ידי מוהל רופא מומלץ יש יתרונות רבים יותר מאשר סיכונים. בעקבות המחקר ממליצים על ביצוע ברית מילה לתינוקות ברמה אוניברסלית, אך בו זמנית גורמים שונים מבקשים להשאיר את ההחלטה בנושא בידי ההורים ובהתאם לאמונתם הדתית, התרבותית והמוסרית.

 

היתרונות המניעתיים הקשורים בבריאות הציבור הובילו להמלצה לבצע ברית מילה בקרב תינוקות זכרים אך ורק על ידי מוהל רופא מומלץ. מוהל כזה יהיה מיומן ומוכשר באופן שיאפשר לו להשתמש בטכניקות סטריליות ולטפל בכאב ביעילות.תהליך ברית המילה כולל הסרה כירורגית של העורלה. זהו דש עור המכסה את קצה הפין. מדובר בהליך עדין ורגיש שיש לבצע על ידי מוהל רופא מומלץ.

 

גם במדינות במערב, כגון בארצות הברית, מביאים בחשבון מחקרים משמעותיים שקושרים את ברית המילה לירידה בסיכון למחלות קשות במהלך חייו של הנימול. כך, ההליך יכול למנוע סוגים מסוימים של מחלת הסרטן, כולל באזור הפין ובצוואר הרחם, בקרב נשים שבאות במגע מיני עם האיבר הנימול. בנוסף ההליך יכול למנוע את התפשטותו של נגיף האיידס במקרים של מגע מיני הטרוסקסואלי. ההליך עשוי למנוע גם את התפשטות נגיף הפפילומה האנושי, את מקרי ההרפס באברי המין ומקרים של עגבת.

 

חלק ניכר מהמחקרים המדעיים החדשים בוצעו באפריקה, שם נרשמת שכיחות גבוהה של זיהומים המועברים במגע מיני ושל מקרי הדבקות באיידס. אם כן, היתרונות הבריאותיים, שתועדו לאחרונה באופן נרחב, מעלים את מספר ההמלצות באשר לקיום ברית מילה. ​

מוהל רופא